Εύκολα επικράτησαν τα πιτσιρίκια του Αθλόπολις

Του Γιώργου Πλαΐτη

Εύκολο πρωινό για τους μικρούς του Αθλόπολις που κέρδισαν χωρίς δυσκολία το πολύ ποιοτικό Λίντο με 6-3.

Σε όλο τον αγώνα τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας την είχε το Αθλόπολις που άργησε να σκοράρει αλλά μόλις έβαλε το πρώτο γκολ η ομάδα έγινε ασταμάτητη και σκόραρε πολλές φορές.

Το 1-0 έγινε με ωραία ατομική προσπάθεια του Ασμαργιανάκη που πέρασε 2 παίκτες και σούταρε στην απέναντι γωνία του τερματοφύλακα του Λίντο.

Το Λίντο αντέδρασε άμεσα και έκανε το 1-1 με τον Τρυφίδη που πλάσαρε όμορφα μέσα από την περιοχή. Από την σέντρα που έκανε το Αθλόπολις βγήκε γρήγορα μπροστά και έκανε το 2-1 με τον Μαχλά.

Ένα λεπτό μετά ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ασμαργιανάκης έκανε το 4-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Λίντο μπήκε πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έκανε το 4-2 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Τρυφίδη.

Το Αθλόπολις όμως με δύο γκολ ακόμα έκανε το 6-2 και δεν άφησε καθόλου ελπίδες στο Λίντο, που το μόνο που κατάφερε ήταν να βάλει άλλο ένα γκολ με τον Μονιάκη γράφοντας το 6-3.