Τρομερός Αλμυρός διέλυσε 13-6 την ΑΕΚ

Σε ένα παιχνίδι με εξαιρετικό ρυθμό και πολλά γκολ νικητής για το τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος βγήκε ο Αλμυρός με 13-6 απέναντι σε μία κατώτερη ΑΕΚ Κατσαμπά στις ηλικίες 2005-2006.

Οι μικροί του Αλμυρού ήταν εξαιρετικοί σε όλο το παιχνίδι και κατάφεραν να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο 10 γκολ και στο δεύτερο που κατέβασαν ρυθμό δέχθηκαν 6 τέρματα και έβαλαν 3. Στο 2' ο Φάμπιο με πλασέ έκανε το 1-0 για την ομάδα του Γαζίου. Δύο λεπτά μετά ο Φάμπιο με κεφαλιά από κόρνερ έκανε το 2-0. Στο 6' ο Φάμπιο με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 3-0 κάνοντας και χατ τρικ μέσα σε έξι λεπτά παιχνιδιού. Στο 10' ο Παγωμένος με σουτ βολίδα έκανε το 4-0.

Το 5-0 έγινε από τον Φάμπιο στο 13' με σκαφτό διαγώνιο σουτ. Στο 15' ο Παγωμένος με ακόμα ένα δυνατό σουτ έκανε το 6-0. Τα επόμενα 4 γκολ μπήκαν μέχρι το 21' από τους Βαμβουκάκη(1), Φάμπιο(2) και Παγωμένο που έκανε και αυτός προσωπικό χατ τρικ. Μετά το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, ο Αλμυρός έριξε κατά πολύ την απόδοση του και στα 10 πρώτα λεπτά δέχθηκε 3 γκολ από τους Τζιράκη, Γ. Σαρρή και τον Λογαριαστάκη.

Με το σκορ να είναι στο 10-3 ο Αλμυρός άρχισε την κατοχή της μπάλας και στο 36' ο Βαμβουκάκης με διαγώνιο σουτ έκανε το 11-3. Ένα λεπτό μετά ο Τζιράκης με συρτό σουτ έγραψε το 11-4.

Το 12-4 έκανε ο Παγωμένος στο 39' με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 40' ο Ξυδιανάκης για την ΑΕΚ έκανε το 12-5. Λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Φάμπιο έγραψε το 13-5 και το τελικό 13-6 έκανε ο Μαλιωτάκης με ωραία προσπάθεια.

Αλμυρός: Μαματζάκης, Κουμάκης, Καραγιαννάκης, Καψής, Βαμβουκάκης, Κεφαλογιάννης, Κέλλυ, Φάμπιο, Τζουλιάνο.

ΑΕΚ: Μανιάς, Ξυδιανάκης, Τζιράκης, Χαρονυκτάκης, Λογαριαστάκης, Μαλιωτάκης, Γ. Σαρρής , Β. Σαρρής.